שני כט אב (21 באוגוסט)
ארועים שיעור לנשים. בנושא פרשת השבוע, והלכות.
ארועים מדרשית נוער לילדים, בתכנית: שיעור יהדות ופרשת שבוע וחוגי העשרה אטרקטיביים. 16:30
ללוח המלא שיעורים יומיים זמני היום
חפש באתר
 חפש 
חנוכת בית הכנסת "אור יצחק" לעולי גאורגיה ברובע הסיטי באשדוד | חב''ד ליהודי גאורגיה (גרוזיה) > חדש בעדה

חב''ד ליהודי גאורגיה (גרוזיה) > חדש בעדה > חנוכת בית הכנסת "אור יצחק" לעולי גאורגיה ברובע הסיטי באשדוד

חנוכת בית הכנסת "אור יצחק" לעולי גאורגיה ברובע הסיטי באשדוד

09/09/2009 - כ אלול התשסט 4 תגובות

ביום ראשון יז' באלול, 6.9.2009 נחנך בית הכנסת אור יצחק ע"ש יצחק נניקשוילי, אביהם של האחים אברהם, דוד, יהודה ויעקב נניקשווילי, ברובע הסיטי באשדוד

  • הגדל תמונה

ביום ראשון ה 6/9/2009, נחנך בית הכנסת אור יצחק ע"ש יצחק נניקשוילי, אביהם של האחים אברהם, דוד, יהודה ויעקב נניקשווילי. מכובדים רבים הגיעו לאשדוד, לכבד את המעמד, את המשפחה ואת בני העדה וליטול חלק במצווה של בניית בית הכנסת לציבור המתפללים בני הקהילה הגאורגית באזור הסיטי. בית הכנסת ממוקם ברח' הציונות 10, והוא מבנה מרשים עם ארכיטקטורה מרהיבה מהיפים בארץ, מי שחולף באזור לא יכול להתעלם מהמבנה היפה.

 

האירוע התחיל בהשלמת כתיבה ספרי תורה של האחים יעקב ודוד נניקשוילי לעילוי נשמת ההורים ולהצלחת המשפחות, משם יצאה שיירה בליווי מוזיקלי שהובילה את כולם לבית הכנסת.

את הערב פתח בדברי ברכה ושבח הרה"ג הראשון לציון שלמה משה עמר שליט"א, את המעמד כיבדו הרב הראשי של הקהילה הגאורגית הרב משה מיכלשוילי שליט"א,  הרה"ג יאשיהו פינטו, שר האוצר יובל שטייניץ, שר התחבורה ישראל כץ , שר הדתות הרב יעקב מרגי, שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין, חבר הכנסת רא'ל במיל' שאול מופז, שרת הקליטה  גב' סופה לנדבר, חבר הכנסת אברהם מיכאלי, חברת הכנסת דליה איציק , חברת הכנסת ציפי חוטובלי, חבר הכנסת אבי דיכטר, ועוד חברי כנסת רבים, כב' ראש העיר יחיאל לסרי, חברי מועצה, מר משה בוטרשוילי חבר העירייה , הנדיב ואיש החסד מיכאל מירלשוילי,  סגן נשיא הקונגרס העולמי של יהודי גאורגיה גבריאל מירלשוילי, ואנשי עסקים שהגיעו לכבד את המשפחה מכל רחבי העולם, חברי עמותת ניהול, הנהלת בית הכנסת וציבור גדול של בני העדה המכובדים נשאו דברים וכולם כאחד התרגשו מהמעמד של תרומת בית כנסת,  והתרומה הגדול של משפחת נניקשוילי להקהילה הגאורגית  באשדוד .

 

לאחר הברכות, העניקו האחים נניקשוילי, את מפתח בית הכנסת לגבאים. משם הוזמנו כל המכובדים עם ספרי תורה בידם להכנסת ספר תורה שערי בית הכנסת נפתחו והשמחה החלה, המעמד היה מרגש ומעורר במיוחד כולם התרגשו מהמעמד של הכנסת ספר תורה, את האירוע ליווה להקה חסידית שהוסיפה נופך יהודי אותנטי לאירוע. הנשים זרקו סוכריות  והשמחה היתה גדולה.


שנים רבות חיכו ציבור המתפללים ברובע הסיטי לבית הכנסת, מאות מהקהילה מתגוררים ברובע ולא היה להם בית כנסת, הערכה רבה נתנו לקבלן יחיאל אבו שנתן אכסניה זמנית במשך שנים עד בניית בית הכנסת.

 
אברהם נניקאשוילי בנאומו הודה  להנהלת העיר הקודמת בראשות צבי צילקר להנהלת העיר ונציג הקהילה הגאורגית מר משה בוטראשוילי על מסירותם ותמיכתם לקידום הפרויקט וכמו כן ביקש שהמקום יתמלא תוכן רוחני ויהיה אור לסביבה ושבו יפעלו למען הילדים לקירובם למורשת וליהדות , הודה לתורמים אילושה טורפיאשוילי ודוד בן נאני על תרומה מיוחדת שהעלו לבניית בית הכנסת.


את הטקס בתוך בית הכנסת ניהל רב בית הכנסת הרב גרשון בוטרשוילי, משם הוזמן הקהל אל סעודת המצווה לגברים הוקם אוהל ענק מעוצב עם תפאורה ותאורה מרשימה כשדיוקנו של האב יצחק נניקשוילי מקבל את פני הבאים, בליווי התזמורת האנדלוסית אשדוד.

יישר כח למשפחת נניקשוילי ולכל העוסקים במלאכה. 

 

 • הגדל תמונה
משפחת נניקאשוילי שתרמה את בית הכנסת לעילוי נשמת אביהם • הגדל תמונה
משפחת נניקאשוילי שתרמה את בית הכנסת לעילוי נשמת אביהם
שלח תגובה הדפסה שלח לחבר שתף

4 תגובות | חנוכת בית הכנסת "אור יצחק" לעולי גאורגיה ברובע הסיטי באשדוד

מעשה לבבי

כל הכבוד למשפחת נניקשוילי על התרומה ועל סיוע שנותנים לקהילה ולעדה הגרוזינית שאלויהם יברך אותם ושיתן להם הצלחה בדרך שהם הולכים.
כן ירבו כאלו בעדה שמניף את האוכלוסיה.
יעקב ששואשוילי 18/08/2010 - ח אלול התשע
1

מאד יפה יישר כוחכם
03/10/2010 - כה תשרי התשעא
2

בית כנסת אור יצחק

אני עוד מהט עושה בת מצוה בבית הכנסת הזה וזה ממש יפה
אנאל דהן 09/10/2012 - כג תשרי התשעג
3

מי אדריכל בית הכנסת

מי תכננן ועיצב את בית הכנסת היפה אור יצחק?
אורה אלגר 11/05/2013 - ב סיון התשעג
4

מרכז תורה וחסד ליהודי גרוזיה (גאורגיה) (ע"ר)
בראשות הרב אברהם והרב אהרון מיכאלשווילי
כתובת: נחל קדרון 15, רובע יא' אשדוד.  ת.ד. 14360 אשדוד.  טלפון: 08-8678655 פקס: 08-8542437 דוא"ל: chabad4g@gmail.com  או באמצעות: טופס יצירת קשר